Які зміни передбачає нова редакція Закону «Про житлово-комунальні послуги»?

Які зміни передбачає нова редакція Закону «Про житлово-комунальні послуги»?

Підтримуємо таланти: показ модної колекції одягу від Інни Король
15.11.2017
Обіцянки виконуємо: встановлення конструкцій по вул. Березняківський 4
15.11.2017
Показати все

Які зміни передбачає нова редакція Закону «Про житлово-комунальні послуги»?

Декілька днів тому Верховна Рада прийняла нову редакцію Закону «Про житлово-комунальні послуги», який вважається початком реформування галузі.

Основні нововведення:

  • Введення абонплати за холодну, гарячу воду та опалення. Таким чином, не зважаючи на кількість використаної води і відсутність постачання тепла влітку, визначену абонплату доведеться сплачувати увесь рік. Її розмір поки невідомий і буде встановлюватися окремо.
  • Відповідальність за ненадані або неякісно надані послуги. Споживач зможе не платити зовсім або сплачувати лише частину вартості при неякісно наданих послугах. Але радіти рано – поки що немає розробленого плану дій в таких випадках.
  • Пеня. При несвоєчасній оплаті за отримані послуги нараховуватиметься пеня у розмірі 0,01% від суми боргу за кожну добу прострочення. Однак пеня не буде нараховуватись при документальному підтвердженні заборгованості споживачу з оплати праці, а також при несвоєчасному погашенні державою субсидії чи пільги. Вступить в дію ця норма закону лише з 2019 року.
  • Зміна платіжок. Відтепер виділятимуть окремо плату за саму послугу, плату за абонентське обслуговування та плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем.
  • Вільний вибір постачальника комунальних послуг. Це нововведення має покласти край монополії на ринку, але на даний час вибір поки обмежений.
  • Необхідність укладення договору між споживачем та виконавцем комунальних послуг. При цьому споживач зможе вносити свої пропозиції і зміни до проектів договору, однак узгоджувати їх потрібно у двосторонньому порядку. Договір вважатиметься укладеним, якщо після отримання його проекту споживач чи виконавець на протязі 30 днів не повідомили про відмову від його укладання.
  • Можливість відмови споживача від гарячого водопостачання та централізованого опалення. В таких випадках в багатоквартирних будинках потрібна згода всіх мешканців. Попереджати виконавця послуг про розірвання договору потрібно за 2 місяці.
  • Можна не оплачувати комунальні платежі при доведеній відсутності у приміщенні більш ніж 30 днів. Виняток становить теплопостачання.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *