Що очікується з прийняттям нового закону про освіту

Що очікується з прийняттям нового закону про освіту

Пріоритетні види поточного ремонту визначатимуть жителі будинків
31.08.2017
Столичні медичні заклади розпочали підготовку до нового епідемічного сезону
07.09.2017
Показати все

Що очікується з прийняттям нового закону про освіту

Сьогодні на засіданні Верховної ради депутати повинні розглянути новий закон «Про освіту». В першому читанні даний законопроект був увалений ще 6 жовтня 2016. Далі проект закону довго доопрацьовувався і тепер підготовлений до ухвалення у другому читанні. Документ передбачає чимало змін, які торкнуться не тільки учнів, а й учителів та директорів шкіл.

Нововведення для учнів:

  • 12-річне навчання у школі, з яких 4 роки – початкова освіта, 5 років – базова середня освіта та 3 роки – профільна середня освіта.
  • Навчання проводитиметься українською мовою. Нацменшини та представники корінних народів зможуть навчатися рідною мовою поряд з державною. Для цього організовуватимуться окремі класи та заклади.
  • Деякі дисципліни зможуть викладатися в школах кількома мовами; українською, англійською та мовами ЄС.
  • Буде здійснено перехід від надання знань до отримання учнем компетенції. Це відбуватиметься шляхом навчання застосовувати отримані знання на практиці.

Нововведення для вчителів:

  • Планується підняття заробітної плати до 4 прожиткових мінімумів (приблизно 6500 грн). А вчителям, які пройшли сертифікацію доплачуватимуть ще 20% надбавки.
  • Вчителі зможуть самостійно вирішувати де підвищувати свою кваліфікацію, адже монополії інститутів післядипломної освіти більше не буде.

Нововведення для директорів:

  • Обрання директорів відбуватиметься під час конкурсу спеціальною незалежною комісією, до якої входитимуть 70 членів.
  • Керувати навчальним закладом одна й та ж людина зможе лише 2 каденції по 6 років.

Законопроект передбачає і інші зміни. Зокрема, заклади освіти зобов’яжуть вказувати всі надходження коштів та їх витрати на офіційному сайті. Також вводиться поняття «академічна доброчинність», згідно з яким потрібно дотримуватись законів про авторське право. Забороняється списування, плагіат, хабарництво, фальсифікація, необ’єктивне оцінювання та фабрикація.

Верховна Рада прийняла Закон «Про освіту» у другому читанні. Відповідне рішення підтримали 255 депутатів. Тож тепер залишилось дочекатись його підписання і вступу у дію.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *