Пенсійну реформу прийнято!
“День людини поважного віку” в Березняківському відділенні Територіального центру
05.10.2017
Дитячо-юнацька спортивна школа №10 приймає подарунки
06.10.2017
Показати все

Пенсійну реформу прийнято!

Верховна Рада таки прийняла законопроект № 6614, котрий дає початок пенсійній реформі. Він передбачає зміни до більш ніж 30 нормативних актів. У повному обсязі закон вступить у дію з 1 січня наступного року, а частково – з 1 жовтня цього року. Однак для початку його повинен підписати Президент.

Законопроект передбачає ряд змін. Зокрема, він започатковує зростання пенсій. Відтепер пенсіонери, які не мають повного страхового стажу, діти-інваліди та інваліди із дитинства отримуватимуть не менше 1373 грн, а особи з повним трудовим стажем – 1452 грн. До того ж скасовано 15% оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Передбачається, що перерахунок пенсійних виплат проводитиметься щорічно.

Нарахування пенсій військовослужбовцям буде врегульовуватись окремим законом, так як матиме свої особливості. Учасники бойових дій отримали можливість виходити на пенсію раніше – у 55 років. Але для цього чоловікам потрібно мати не менше 25 років стажу, а жінкам – 20.

Достроково виходити на пенсію зможуть матері, які виховують 5 і більше дітей або інвалідів з дитинства. При цьому вони повинні мати щонайменше 15 років стажу.

Соціальні робітники, працівники освіти і медицини більше не зможуть отримувати пенсію за вислугою років. На загальну систему нарахувань переведено депутатів, суддів, держслужбовців і інші категорії працівників, які раніше отримували спецпенсії.

Закон передбачає збільшення необхідної кількості трудового стажу для виходу на пенсію. Про це ми повідомляли раніше і можна прочитати тут.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *