Медична реформа стартувала
На вулицях Києва з’являться контейнери для відпрацьованих батарейок, ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп
24.01.2018
Соціальні норми на електроенергію знижено
16.02.2018
Показати все

Медична реформа стартувала

Вчора, 30 січня, вступив у дію Закон України 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який дає старт медичній реформі. У цьому нормативному акті визначені державні гарантії фінансування наданих пацієнтам медичних послуг та ліків, передбачених програмою медичних гарантій.

Згідно Закону:

  • Цьогоріч буде створено Національну службу здоров’я України (НСЗУ), яка здійснюватиме оплату послуг, наданих пацієнтам. Таким чином кожен громадянин отримає медичну страховку від НСЗУ.
  • Пацієнт може обирати лікаря первинної ланки не залежно від місця прописки та форми власності лікувального закладу. Головне, щоб медичний заклад, де працює обраний спеціаліст, мав укладений контракт з НСЗУ.
  • З обраними лікарями первинної ланки (терапевтом, педіатром, сімейним лікарем) пацієнти мають підписати Декларацію. Цей процес повноцінно запрацює в квітні поточного року.
  • Медичні заклади мають пройти автономізацію, а саме – перетворитися у некомерційні комунальні підприємства. Це дозволить розширити їх повноваження і можливості розвитку.
  • Заклади первинної ланки повинні визначитися з медичною інформаційною системою, а також приєднатися до електронної системи охорони здоров’я.
  • По всій країні діятимуть єдині тарифи оплати наданих медичних послуг, які підлягають відшкодуванню за державний кошт згідно з програмою медичних гарантій.

Планується, що для проведення медичної реформи знадобиться 3 роки.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *