Ботулізм поряд: сироватки в Україні нема
біометричний паспорт
Де можна зробити біометричний паспорт на Березняках?
06.06.2017
можна купатися
На яких пляжах в Дніпровському районі можна купатися?
06.06.2017
Показати все

Ботулізм поряд: сироватки в Україні нема

Ботулізм – дуже небезпечне захворювання, яке виникає внаслідок отруєння токсинами бактерії ботулізму і супроводжується важкими ураженнями нервової системи. У травні було зареєстровано 4 випадки цієї хвороби у Києві, один з яких завершився летально. Також хворобу діагностовано у Вінниці, на Херсонщині та на Сумщині.

У всіх випадках люди вживали в’ялену рибу, придбану у різних супермаркетах. Наразі встановлено, що вся риба постачалась від одного виробника з Кіровоградської області. Як повідомляє Держпродспоживслужба продукція даного підприємства відкликана з усіх точок продажу, а діяльність самого підприємства припинена до з’ясування обставин.

На даний час в Україні протибутулічна сироватка не зареєстрована, тому знайти її практично не можливо. Це ускладнює лікування хворих ботулізмом і зменшує шанси на одужання.

Для запобігання хвороби слід відмовитися від вживання в’яленої, копченої і солоної риби невідомого походження. В зоні ризику також м’ясні, рибні, грибні і овочеві консерви та різні м’ясні вироби, під час виготовлення яких була знехтувана технологія приготування.

Розпізнати хворобу можна по характерним симптомам. З’являються парези, м’язова слабкість, розлади зору, порушення дихання, зникнення рефлексів. Розладів травлення та підвищення температури тіла зазвичай не спостерігається. Медики радять при появі перших симптомів одразу звертатися за невідкладною медичною допомогою, що підвищить шанси на одужання.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *