Березняки

Своїх у біді не кидаємо!

Малозахищені березняківці під час карантину отримали безкоштовні продуктові набори та допомогу соціальних працівників

З початком карантину життя березняківської пенсіонерки Людмили Григорівни змінилося докорінно.

«Раніше щодня я ходила до озера Тельбін робити зарядку – у нас там такий дружній колектив пенсіонерів збирався! А тепер – все: сидимо вдома, на карантині. – розповідає Людмила Григорівна про новини з життя березняківських пенсіонерів. – Виходжу з дому, лише щоб вигуляти собаку: надягаю маску, рукавиці, намагаюся уникати людей – дотримуюся усіх рекомендацій лікарів. Бо вже вік відповідний – я в зоні ризику, тому бережуся».

Людмила Григорівна, пенсіонерка

У магазин та аптеку пані Людмила вже давно не навідувалася. Харчі та ліки їй купує і привозить син. А ще – у разі необхідності – вона може розраховувати на допомогу соціальних робітників. «Я вже багато років стою в них на обліку, ще й живу неподалік», – каже пані Людмила. А згодом пенсіонерка отримала приємний та зворушливий сюрприз: «Передзвонив соціальний робітник, за яким я «закріплена», сказав, що привезуть мені додому продуктовий набір. І наступного ж дня таки привезли величезний пакет – з консервами, олією, крупами, печивом. А напередодні Великодня ще й пасочку принесли. Звісно, приємно, що про нас, пенсіонерів, не забувають!»

Березняківське відділення Терцентру

Про таких, як пані Людмила, в умовах карантину міська влада і справді турбується. За дорученням київського міського голови в столиці створено Єдиний координаційний центр для допомоги малозахищеним верствам населення. За підтримки благодійників та соціально відповідального бізнесу (це і торгівельні мережі, і благодійні організації) цей центр забезпечує адресну доставку наборів товарів першої необхідності малозахищеним киянам. Голова ГО «Наш дім – Березняки» і координатор центру у Дніпровському районі Олексій Близнюк розповідає, що за березень-квітень 2020 року у районі було розвезено 2,5 тисячі продуктових наборів та 300 пасок. Ще тисячу пасок окремо подарували мешканцям березняківські підприємці. На Березняках допомогу від центру отримало щонайменше 800 родин.

«Ми співпрацюємо із Територіальним центром соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва – вони найкраще знають, хто потребує опіки, хто стоїть в них на обліку. Тож допомогу отримують саме ті люди, які цього справді потребують. Ми й самі бачимо, коли розвозимо набори, як тішаться допомозі наші мешканці», – розповідає Олексій Близнюк.

Олексій Близнюк, голова ГО “Наш дім Березняки”

Найперше продуктові пакунки, за словами пана Олексія, відвозять самотнім пенсіонерам, людям із інвалідністю, багатодітним родинам та таким, що мають дітей з інвалідністю. «Ще плануємо роздати у Дніпровському районі не менше 7 тисяч продуктових наборів. На Березняках – близько 2,5 тисяч. Більше того, заявку на допомогу можна лишити і самостійно. Адже далеко не всі потребуючі стояли на обліку в центрі соціального захисту – про них соціальні служби могли й не знати.

Тож подзвонивши на «гарячу лінію» центру, можна лишити заявку і отримати допомогу». Навколо цього центру згуртувалося чимало небайдужих: і меценати, і представники влади, і волонтери. Березняківець Руслан Кутас останні шість років регулярно «курсував» у зону АТО – допомагав нашим військовим та місцевим мешканцям як волонтер. Зараз він допомагає розвозити продуктові набори березняківським пенсіонерам.

«Мій «екіпаж» розвіз близько 250 пакунків. На це в нас пішло майже п’ять днів, – розповідає Руслан. – Зі мною їздили соціальні робітники, вони знають людей, до яких ми навідувалися. А я вже відповідав за «транспортну логістику». За словами Руслана, у цей скрутний час надавати допомогу малозахищеним людям – обов’язок і влади, і небайдужих киян: «Якщо ми не допоможемо нашим стареньким, то хто ж тоді?»

Руслан Кутас, волонтер
Олексій Близнюк, Олександр Восколович, Руслан Кутас


Соціальні робітники підтверджують: під час карантину в них турбот і справді побільшало.

«Ми не припиняли свою роботу жодного дня, – каже директор Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва Людмила Рудковська. – Більше того, навантаження на соціальних робітників збільшилося, бо наші підопічні раніше хоч трошки виходили на вулицю. А тепер вони всі вдома. І наші працівники забезпечують їх усім необхідним – і ліками, і продуктами харчування». На обліку в центрі перебуває 326 березняківців – насамперед це самотні літні люди, особи з інвалідністю. І в цей особливий час вони потребують ще більшої опіки. «На цей період завдяки меценатам ми організували харчування для 50 осіб – волонтери щодня розвозять по домівках бокси з гарячими обідами, – розповідає пані Людмила. – Ніхто не відміняв і особисту допомогу й присутність: до тих самотніх мешканців, які не можуть самостійно пересуватися, як і раніше, зараз приходить соціальний робітник – готує обіди, прибирає в оселі, дбає про хворого та його гігієну. Звісно, ми дотримуємося усіх заходів безпеки і намагаємося менше контактувати. Але якщо потрібна особиста присутність соціального робітника, то на неї можна розраховувати».

Людмила Рудковська, Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва

Стареньких також постійно попереджають про небезпеку від різноманітних шахрайств. «Ми повторюємо нашим підопічним регулярно: до вас можуть прийти лише у супроводі вашого соціального робітника, – говорить пані Людмила. – Усі вони знають, що двері незнайомцям відчиняти не можна. Ми постійно їм кажемо: допомогти вам можуть лише «свої».

«Гаряча лінія» допомоги
За допомогою та додатковою інформацією ви можете звернутися на
«гарячу лінію» Територіального центру соціального обслуговування
Дніпровського району м. Києва:

  • 044 512-00-35

Квітень 2020 року