реконструкція теплотраси
Березняки

Реконструкція теплотраси вздовж проспекту Соборності

Довгоочікуваний проект реконструкції теплотраси

Шановні березняківці, днями повинні розпочатися роботи по реконструкції важливої “гарячої” артерії Лівобережжя, зокрема, Березняків. Тому просимо зберігати спокій, нічого страшного не сталося. Цей проект надто важливий для всього Лівого берегу. Ми чекали його довгі роки, і ось нарешті плани будуть втілені в життя відповідальним підрядником. Що саме будуть робити та яким чином, дізнаєтесь далі.

Вздовж проспекту Соборності та вулиці Миколайчука проходить важлива теплотраса, якій вже понад 40 років. За умовами експлуатації ця система вже в декілька разів відслугувала свій термін, але продовжує постачати Лівобережжю тепло. Внаслідок того, що ізоляція, що прокладалася у 70-ті роки минулого століття, вже майже розсохлася, кияни взимку обігрівають цю землю за свій рахунок. За такі величезні кошти, що втрачаються внікуди, це неприпустимо. І столична влада розуміє, що не сьогодні-завтра ця теплотраса може дати прорив, що призведе до несправних наслідків для Березняків зокрема.

Поряд з трубами розташована жвава траса проспекту Соборності, яка з`єднує два береги та завжди має активний рух. З іншого боку – Березняки зі сквером Миколайчука, який ще називають Лівобережним ботанічним садом. Ця зелена ділянка зведена громадськими активістами, доглядають своїми силами та за допомогою КП по УЗН Дніпровського району. Тому можлива аварія може стати катастрофою для зелених насаджень та паралізувати рух важливим шляхопроводом міста.

Депутати Київради Андрій Странніков та Віталій Росляков змогли домогтися того, щоб були виділені кошти на розробку та впровадження проекту реконструкції “гарячої” артерії міста. Роботи будуть виконувати КП “Група впровадження проекту  з енергозбереження”, які дуже відповідально поставилися до майбутньої справи. Напередодні вони організували зустріч з громадськими активістами, що опікуються сквером Миколайчука, привернули увагу Євгена Ковшуна, директора КП по УЗН Дніпровського району, та спільно обговорили маршрут робіт. Присутні розуміють, що реконструкція теплотраси – надважливе питання для району.

Підрядник наголосив, що заключення профільних організацій після обстеження даної мережі однозначний – не підлягає подальшої експлуатації. Тому було прийняте рішення розробити проект та виконати реконструкція теплотраси в цьому році, розповідає Сергій Гребанюк. Спочатку планували виконати частину робіт з укладки половини довжини теплотраси, але проблема залишалася б невирішеною до кінця. А перекладка всієї мережі дозволила б киянам значно зекономити гроші на опалення в опалювальний період.

Що буде з деревами?

На фото нижче дві величезні труби теплотраси (де люки) прокладені вздовж проспекту Соборності, де, на щастя, майже не має на своєму шляху посаджених дерев та кущів. КП по УЗН Дніпровського району бере на себе відповідальність по збереженню зелених насаджень в період реконструкції. Дерева, що можуть бути зачеплені важкою технікою, будуть відсажуватися ближче до вулиці Березняківської, зі збереженням корневої системи. Потім після закінчення робіт вони будуть повернуті на своє місце, де за ними продовжуватиметься догляд. Тому реконструкція теплотраси – це свого роду “еко-роботи”.

Перевагою майбутніх робіт по реконструкції теплотраси буде їх поступовість. Тобто відсадили дерева, вирили яму, проклали певну довжину нових труб, зарили та повернули дерева на місце. Таким “етаповим” способом прокладення труб мінімально завдасться шкода рослинам.

Пан Сергій розповідає, що попередньо буда проведена оцінка ділянки, та дерева будуть дуже обережно видалятися лише ті, які розташовані над тепловою трасою. Для виконання робіт потрібен під`їзд важкої техніки (з боку проспекту Соборності), а невеличкі автівки будуть заїжджати по доріжкам, щоб максимально не чіпати зелені насадження.

Як будуть проводити роботи?

Роботи планують почати вже зараз, техніка має заїхати 11 липня та проводитимуться до 10 жовтня. В цей період мають відбутися перші випробування нової теплотраси.

Теплотрасу обіцяють зробити за останнім словом техніки.  «У 60-тих роках, коли прокладалася ця траса, були свої уявлення про енергозбереження, – каже пан Дмитро Науменко, директор КП “ГПЕ”. – Термоізоляція була недосконала. Труби, які вкладалися в бетонні лотки, ізолювалася скловатою, яка за довгі роки майже протрухла. Сучасні труби, які ми прокладатимемо, попередньо ізольовані пінополіуретаном, нанесеним на трубу товстим шаром. Плюс захисне пластикове покриття. Такі труби десятки років лежатимуть в землі й не втрачатимуть тепло».

Проект погоджений з усіма контролюючими органами, запевняє пан Сергій Гребанюк. Єдина проблема – це зелені насадження, що посаджені тут в порушенні Закону про теплопостачання, Правил експлуатації теплових мереж, вони знаходяться безпосередньо на охоронній зоні. Бо коріння дерев руйнує короба теплотраси, та не дозволяють проводити роботи по обслуговуванню цих теплотрас. Тому в будь-якому випадку частина дерев буде знесена. Стара мережа прокладена в бетонних лотках, нова мережа буде укладена за сучасною технологією безканальної прокладки в попередньо ізольованих трубопроводах d=800 мм з сучасними показниками. 

У період ремонтних робіт комунальники обіцяють місцевим мешканцям мінімум незручностей: «Лише де-не-де буде ускладнений прохід, тимчасово парканом буде загороджена автобусна зупинка. А кілька кіосків поблизу траси не працюватимуть пару тижнів. Всі незручності – тимчасові. І для безпеки самих пішоходів».

Ремонтні роботи будуть проводити від скверу Миколайчука (навпроти Миколайчука 7) до Березняківської 2.

Що буде з гарячою водою?


UPD. На час реконструкції гаряча вода буде відсутня на других та третіх Березняках до 1 жовтня 2017 року орієнтовно. Це домівки від вул.Бучми до Березняківської. На Русанівці відімкненими від ГВП будуть домівки від бул.Шамо до Ентузіастів.

Фото: виїздна нарада по реконструкції теплотраси: голова Дніпровської РДА Петро Онофрійчук, представники підрядника – КП “ГВП”, представники районних закладів освіти та здоров`я. 19.07.2017р

В іншій частині Березняків воду дадуть до 25 липня 2017 року. На відключених від гарячої води Березняках знаходиться 45 житлових будинків, на відключеній Русанівці – 47 житлових будинків. 


Інформацію щодо відсутності води у домівках ЖБК та ОСББ треба дізнаватися у голів ЖБК та ОСББ чи за номером 15-88.


UPD. Альтернативних шляхів підключення половини масиву Березняків до інших джерел постачання гарячої води – немає. Лише в школах, дитсадках та медичних закладах будуть прораховувати можливість встановлення автономного бойлера для забезпечення функціонування закладів здоров`я та освіти.

На Русанівці існує шлях порятунку, уточнив Євген Глушак на виїздній нараді 19 липня, за поданням підрядників КП “ГВП” до “Єврореконструкції” та “Київенерго” частина домівок може бути під`єднана до Дарницької ТЕЦ. Це питання зараз вирішується, і якщо це можливо, тоді русанівцям пощастило трохи більше.


Реконструкція теплотраси – це ще один крок до енергозбереження та заощадження коштів киян у опалювальний сезон.

Шлях реконструкціі

19.07.2017 рік: розпочалися роботи навпроти Березняківської 2-Миколайчука 21 та 19а

Підрядники закликають батьків проводити роз`яснювальну роботу зі своїми дітьми підчас канікул, щоб вони не гралися на майданчику будівництва, бо працює важка техніка!!!