Березняки

Наявність позитиву – це наше правило!

«Народний журналіст» та блогер Едуард Джафаров збирає новини та цікаві історичні факти про Березняки

Едуард Джафаров на Березняках людина досить помітна – «народний журналіст» (як сам він себе називає), актор та блогер, що пише про життя та новини мікрорайону для його мешканців. Разом із однодумцями Едуард веде групу «Березняки. Фото, будні, історія» в
соціальній мережі «Фейсбук», де розповідає про те, яким був наш
мікрорайон раніше та яким став.

«Колись були стінгазети, а в нас тепер сучасний аналог – інтернет-газета, – ділиться «секретами професії» Едуард.Ми разом із Поліною Кравченко слідкуємо за подіями на Березняках, щось фіксуємо для історії та мешканців. Але наша позиція – це відсутність тотальної «зради» та наявність позитиву. Спершу це починалося як розвага – така собі «гра у журналістів». Але наша група з часом стала розростатися. І ми подумали, що можемо й справді робити корисні речі – інформувати людей, ілюструвати якісь зміни та новини у мікрорайоні, фіксувати щось для історії, обговорювати це, порушувати нагальні проблеми і домагатися їх вирішення».

Едуард Джафаров

На Березняках Едуард Джафаров оселився разом мамою та вітчимом у 1969 році. За першою освітою Едуард – військовий, але після того як він зрозумів, що армія – не його покликання, закінчив художній факультет поліграфічного інституту, працював художником і дизайнером. Свого часу заради цікавості Едуард спробував себе у ролі кіноактора – і тепер його активно кличуть зніматися у різноманітних кліпах та фільмах (тож Едуард навіть у кліпі Томаса Андерса «побував»!), а ще чоловік працює фотомоделлю. Ну і звісно ж вболіває за свій мікрорайон, намагаючись його зробити кращим.

«Я застав Березняки, коли вони тільки почали будуватися. У ті часи наш район був новенький, як костюм із магазину. І навіть слугував своєрідною вітриною, взірцем нового планування будинків. Коли ми отримали квартиру на Березняках, то мама плакала від щастя, – каже пан Едуард. – Потім був час тривалого занепаду (і я це теж прекрасно пам’ятаю). І ось в останні роки я дійсно бачу, як відроджується наш район – ремонтуються дороги, з’являються нові сквери, спортивні та дитячі майданчики. Те, що відбувається, мені подобається. Я розказую своїм друзям із інших районів, і їх це щиро дивує, що в нас навіть периферійні стежки привели до ладу. Я бачу, що благоустрій продуманий, не хаотичний. І це не може не радувати. Адже будь-який район – це живий організм, за яким варто доглядати. І про те, як це відбувається, ми й розповідаємо».

Едуард Джафаров
Сквер на вул.Шумського. Фото Поліна Кравченко

Едуард Джафаров має свій канал на ютубі, де викладає свої відеороботи про життя Березняків. Таке хобі приносить йому щире задоволення: «Я люблю людей, спілкування та інтернет. І Березняки теж люблю. Тому цим і займаюся», – зізнається Едуард.