Березняки

На Березняках встановлюють підземні смітники

Підземні смітники на Березняках: місцеве ноу-хау

Кожен мешканець Березняків неодноразово стикався з проблемою сміття на мікрорайоні, а саме – з невчасним вивезенням, розкиданням сміття, сморідом у спеку та не тільки. Рішення проблеми, здається, знайдено – це правильний збір та зберігання сміття. Тому столична влада вивчила досвід європейських країн (Англія, Німеччина, Франція, Греція), та почала “сміттєву кампанію” по встановленню підземних сміттєвих контейнерів для твердих побутових відходів у Києві.

Жителі центру столиці вже мають досвід користування таким “підземним сховищем”, бо їм першим встановили контейнери ще минулого року. Зараз в Києві їх налічується біля 75, але до кінця поточного року планують значно збільшити цю цифру – до 1000 штук. Обслуговування цих смітників покладено на КП Київкомунсервіс.

Чому саме підземні контейнери?

 • підтримується чистота у дворах та на вулицях
 • немає сморіду в літню спеку, бо сам контейнер знаходиться під землею
 • немає доступу до контейнерів тваринам та безхатченкам
 • місце збору відходів не дає змоги розмножуватись гризунам та комахам

А де можна їх встановлювати?

 • там, де це дозволяють підземні комунікації
 • на невеличких ділянках території
 • у парках, біля ТЦ
 • біля доріг з інтенсивним рухом автівок

Встановлюються смітники таким чином, щоб не порушувати зовнішній вигляд територій, як це відбувалося з наземними контейнерами впродовж десятиріч. Березняківці сприймають таке ноу-хау трохи з пересторогою, тому ми хочемо розповісти про смітники трохи більше.

Як виглядає смітник?

Роботи по встановленню смітників передбачають розриття невеликих котлованів там, де немає проблем з комунікаціями. Тобто ви бачите смітники в тих місцях, де це дозволяють зробити підземні комунікації, а не в звичних місцях біля будинку. Основною перевагою такого виду смітника є те, що сам резервуар для відходів повністю знаходиться під землею на глибині біля 3м. На поверхні встановлений тільки сміттєприймач.

Підземні смітники складаються з таких елементів:

 1. Сміттєприймач. Він обладнаний педаллю та кришкою, яка легко зачиняється та відчиняється. Опади не потрапляють у резервуар
 2. Сміттєвий контейнер. Сам резервуар знаходиться у бетонному коробі.
 3. Підйомна платформа. Допомагає вивантажувати сміття з резервуару

За технічними характеристиками один підземний смітник замінює 5 наземних, та витримує навантаження до 2т. Спочатку риють яму, встановлюють туди бетонний коріб, конструкція якого унеможливлює протікання. Зверху (над землею) розміщується сміттєприймач з педаллю та допоміжними елементами, враховуючи датчик наповнюваності та систему пожежогасіння.

Коли і хто буде вивозити сміття?

Сміття буде вивозитися раз на три дні. Компанія, що обслуговує дані смітники – КП Київкомунсервіс.

Чи безпечний такий контейнер?

Достатньо приділяти дітям увагу та слідкувати за тим, щоб дітлахи не залазили на контейнер, та не ставали ногами на педаль. Потрапити всередину контейнера важко, але пильнувати за дітьми треба. Користуватися смітником можна дітям від 6 років за присутності дорослих. Попредежувальні наліпки будуть про це сповіщати.

Де саме будуть встановлені контейнери на Березняках?

Поки що вирішено встановити підземні контейнери вздовж вул.Миколайчука, а саме біля будинків 7-7а, 13-13а, 15/1, 15, 17, 19-19а

Звикаємо 🙂

#підземнісмітники #реальнимисправами #змінюємоБерезняки #Росляков #Странніков #Березняки