Березняки,  Новини

Аерація озера Тельбін: завершення робіт

Аерація озера Тельбін: вирішення багаторічної проблеми

Ми раніше писали про програму очищення озеру Тельбін, про підготовку та втілення усунення багаторічної проблеми засмічення нашої “перлини Березняків”. У 2016 році ТОВ Енерго-Інвест підписало договір з КП Плесо з приводу введення аераторів у воду озера Тельбін. Восени та взимку працювало лише два аератори, але вони не давали кризі утворитися, тому на озеро було небезпечно виходити. В березні почали роботи по встановленню ще 6 аераторів. Дев`ятим буде фонтан, який буде оснащений світильниками із енергозберігаючими технологіями, та системою оповіщення.

Аератори встановлюватимуться в озері через 100 м.

Озеро Тельбін – зона відпочинку березняківців, тому проблема з реконструкцією стає особливо гостро. Нестача кисню стала катастрофічною ситуацією для риб, а поступове засмічення водойми призводить до неможливості купання там влітку. Введення аераторів стало революційним втіленням задуму по очищенню озера. Кожен з дев`яти встановлених аераторів знижують кількість токсинів, водоростей та мулу, а також різних паразитів, комах.

З чого складається очисна споруда?

Аератори складаються:

  • шумоізольований контейнер, куди встановлюється механізм подачі повітря
  • повітря йде по трубопроводах до 8 з/б колекторів під землею (1,2 м вниз)

  • а від колекторів до аераторів у береговій зоні (1,2 м мінімум вниз).
  • труба в озері виходить на глибині від 2,5 м та йде по дну

Встановлення очисних споруд достатньо важка робота. Кожна така система складається з 12 дискових аераторів, що монтуються на повітряний колектор. Додатково встановлюють модулі живлення, управління, переміщення з датчиками локації. Такі системи здатні моніторити стан води, визначаючи:

  • рівень кисню
  • кислотність
  • мутність
  • температура різних шарів води
  • вологості та температури в самому аераторі

Диспетчерська система повинна постійно змінювати глибину занурення аераторів, щоб мати змогу проводити аерацію на всій глибині озера. Самі аератори виробляють кисневий потік, що здатний змішувати між собою шари води, піднімаючи більш прохолодний шар з глибини. Тому температура води на поверхні озера не буде сприяти розвитку бактерій в спекотну погоду.

Аерація водного середовища Тельбіна поступово і контрольовано зробить озеро місцем, де можна буде порибалити в своє задоволення, погодувати качок, відпочити з дітьми біля чистої води та просто насолодитися природою.

За матеріалами www.energo-invest.com.ua