Київ Дніпровський

Як обрати лікаря та підписати з ним декларацію?

Нещодавно на сайті МОЗ України була оприлюднена покрокова інструкція як обирати сімейного лікаря. На даний час приписна кампанія запущена в пілотному проекті, а повноцінна всеукраїнська розпочнеться після підписання закону №6327 Президентом.

Які ж кроки потрібно здійснити для отримання якісної медичної допомоги:

  1. Обрання лікаря. Відтепер пацієнти отримують змогу самостійно обирати педіатра, сімейного лікаря або терапевта у будь-якому медичному закладі. При цьому не мають значення ні приписка, ні місце проживання. Слід зауважити, що один медик може обслуговувати не більше 2000 пацієнтів. Тож якщо на увазі є відмінний спеціаліст – не втрачайте часу.

Якщо ж ви поки не визначились з лікарем, то необхідно звернутися в медичний заклад для попереднього знайомства з кандидатами.

  1. Підписання декларації. Після обрання лікаря необхідно підписати з ним декларацію. Даний документ є безстроковим. Однак, при бажанні вибрати іншого спеціаліста пацієнт зможе зробити це безперешкодно.

При підписанні угоди необхідно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж декларація підписується з педіатром, то потрібні документи обох батьків (опікунів) та свідоцтво про народження дитини.

  1. Звертання по допомогу при першій необхідності. Слід звертатися до лікаря при появі перших симптомів хвороб, адже більшість з них можна подолати при своєчасному початку лікування. За необхідності лікар первинної ланки видаватиме направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписуватиме необхідні довідки та рецепти на ліки.
  2. Відмова від хабарів. Пацієнтам не потрібно давати хабарів лікарям. Планується, що з 2018 року, завдяки медичній реформі, усі лікарі отримуватимуть гідну заробітну плату з державного бюджету.

Зі зразком декларації можна ознайомитись тут.